fot. twitter.com/filip_furman

F. Furman o zakazie tzw. aborcji w Teksasie: Historia nie jest jednotorowa, jakby tego chcieli marksiści – negatywne zmiany można cofnąć

To pokazało po prostu, że historia wcale nie jest jednotorowa, jakby tego chcieli marksiści i nie toczy się w kierunku marksizmu, ale pewne zmiany – także negatywne – można cofnąć – mówił w rozmowie z Radiem Maryja, Filip Furman, dyrektor Centrum Bioetyki Instytutu Ordo Iuris, odnosząc się do zwiększenia ochrony życia nienarodzonych dzieci w Teksasie.

Teksas jest pierwszym stanem w USA, w którym od środy zaczęła obowiązywać ustawa zakazująca tzw. aborcji od momentu wykrycia bicia serca dziecka, tj. około 21 dnia od poczęcia. W pozostałych stanach ustawy były dotychczas blokowane przez sądy federalne. [czytaj więcej] 

– Z pewnością zmiana, którą wprowadził w ostatnim czasie stan Teksas pokazuje, że wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego z zeszłego roku to nie była jakaś fluktuacja, jakaś niezrozumiała zmiana polityczna. To pokazało po prostu, że historia wcale nie jest jednotorowa, jakby tego chcieli marksiści i nie toczy się w kierunku marksizmu, ale pewne zmiany – także negatywne – można cofnąć – zwrócił uwagę.

Nie tylko Teksas coraz silniej stara się chronić ludzkie życie. Tendencja ta jest zauważalna także w innych stanach. Filip Furman podkreślił, że ogromną rolę odgrywa oddolna opinia publiczna, która ma bezpośredni wpływ na władze.

– To, jak będzie egzekwowane nowe prawo, będzie zależeć od woli mieszkańców danych stanów, którzy mają bezpośredni wpływ na swoje władze, a od tychże władz zależy, jak bardzo będą się oni czuli związani głosami swoich wyborców – zaznaczył dyrektor Centrum Bioetyki Instytutu Ordo Iuris.

radiomaryja.pl

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl