Episkopat USA przeciwny legalizacji homomałżeństw 

Istota osoby ludzkiej i małżeństwa pozostają niezmienne podkreśla Przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich w USA. Ks. abp Joseph Kurtz odniósł się w ten sposób do orzeczenia amerykańskiego Sądu Najwyższego, który dopuścił tzw. homomałżeństwa we wszystkich 50  stanach. 

Episkopat apeluje do wiernych, aby przyłączyły się do głoszenia „dobra, prawdy i piękna małżeństwa tak jak prawidłowo rozumiano je przez tysiąclecia”.

Ks. prof. Dariusz Oko zauważa, że ten sam sąd czy prezydent USA pozwala na tzw. aborcję przez częściowy poród. Spodziewa się, że kolejną decyzją sądu może być legalizacja m.in. kazirodztwa.

– Jeżeli Sąd Najwyższy, sędziowie najwyżsi, prezydent – cały system – są za mordowaniem dzieci w ten sposób, to Mogą też popierać przemoc w legalizacji, narzucanie całemu społeczeństwu legalizacji związków homoseksualnych. Następnym krokiem będzie zapewne dążenie do jego legalizacji, bo te same argumenty przemawiają za kazirodztwem, co za homoseksualizmem. Podobnie jest z poligamią, możliwością posiadania wielu partnerów. Przecież równie dobrze można przegłosować, że można mieć 5 żon lub 5 mężów. Dlaczego nie? – stwierdza ks. prof. Dariusz Oko.

Zakaz zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci obowiązywał dotychczas w 13 stanach USA.

RIRM

drukuj