fot. PAP/Piotr Polak

El. ME 2020 – Z. Boniek: w ciągu 24 godzin decyzja ws. meczu z Izraelem

„Jesteśmy w stałym kontakcie z MSZ i z federacją izraelską oraz z UEFA. W ciągu 24 godzin będziemy mieć informacje na temat meczu Izrael – Polska” – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek na konferencji prasowej w Warszawie.

„Bezpieczeństwo naszej drużyny jest priorytetem” – dodał Zbigniew Boniek, zaznaczając, że reprezentacja jest gotowa ten mecz rozegrać.

We wtorek w Izraelu rozległy się syreny alarmowe, w związku z ostrzałem rakietowym ze Strefy Gazy. Izraelskie dowództwo nakazało zamknięcie szkół i uczelni w południowej i środkowej części kraju i poinstruowało cywilów, aby pozostali w domu i nie szli do pracy, chyba że jest to niezbędne i dopóki nie zostaną otwarte publiczne schrony.

Na razie nie ma doniesień o ofiarach ani zniszczeniach. Izraelski dziennik „Times of Israel” podaje, że 20 z 50 rakiet zostało przechwyconych przez system Żelazna Kopuła (Iron Dome). W ramach środków ostrożności policja zamknęła drogi na obrzeżach Gazy.

Ostrzał rakietowy nastąpił po precyzyjnym ataku lotniczym izraelskich sił na dom w mieście Gaza jednego z czołowych dowódców wspieranego przez Iran radykalnego ugrupowania Palestyński Islamski Dżihad. W jego wyniku zginęli islamista Baha Abu Al-Atta i jego żona.

Polscy piłkarze awans na Euro 2020 zapewnili sobie już wcześniej.

PAP

drukuj