fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] A. Kara: Polska i Izrael muszą współpracować, żeby pokonać terroryzm i ekstremizm tak, jak nazizm

Uważam, że Polska powinna uścisnąć dłoń, by przypieczętować przyszłą bardzo dobrą współpracę z Izraelem. Musimy współpracować, by m.in. zwalczać terroryzm i ekstremizm tak, jak nazizm – powiedział podczas Międzynarodowej Konferencji „Pamięć i Tożsamość” w Kaplicy Pamięci przy toruńskiej świątyni doradca premiera Izraela ds. mniejszości narodowych Ajjub Kara.

Jako przedstawiciel rządu izraelskiego podkreślam, że ważne jest, by zrobić wszystko, aby powstrzymać każdy rodzaj ekstremizmu na świecie – powiedział Ajjub Kara.

Uważam, że musimy pamiętać przeszłość, by lepiej tworzyć przyszłość dla nas wszystkich. To jest postulat, który powinien nam wszędzie towarzyszyć. Nie jestem Żydem, ale urodziłem się wśród Żydów. Uważam, że ważne jest, bym głośno i z dumą powiedział, że mieszkam w Izraelu i społeczeństwie izraelskim – mówił doradca premiera Izraela ds. mniejszości narodowych.

Stoję tutaj, by powiedzieć, że Izrael to największa demokracja na świecie – dodał.

Mówię to jako nie-Żyd, natomiast uważam, że należy wspierać Izrael, bo nigdzie nie znajdziemy demokracji na Bliskim Wschodzie. Nigdzie indziej na Bliskim Wschodzie nie znajdziemy chrześcijan, którzy mogą cieszyć się szacunkiem. Nawet w Iranie, gdzie chrześcijaństwo jest jedną z dominujących religii, rządzi dziś Hezbollah. Dlatego uważam, że Polska powinna uścisnąć dłoń, by przypieczętować przyszłą bardzo dobrą współpracę z Izraelem. Musimy współpracować, by m.in. zwalczać terroryzm i ekstremizm tak, jak nazizm – podkreślił Ajjub Kara.

RIRM

drukuj