fot. PAP/Rafał Guz

Eksperci do spraw TK zakończyli prace merytoryczne

Zespół ekspertów ds. Trybunału Konstytucyjnego doszedł do konkluzji i jego merytoryczne prace zostały zakończone – poinformował koordynator zespołu, prof. Jan Majchrowski. Dodał, że 9 lub 10 czerwca nastąpi finał prac i raport ekspertów zostanie przekazany marszałkowi Sejmu oraz opinii publicznej.

Prof. Jan Majchrowski poinformował też, że raport zespołu zostanie przekazany marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu. Jak dodał, w tym momencie raport będzie też przedstawiony opinii publicznej.

– Zespół, którego jestem koordynatorem, nie tylko bardzo zintensyfikował swoje prace w zeszłym tygodniu, ale również właściwie doszedł do wszystkich konkluzji we wszelkich kwestiach, które były przedmiotem prac tego zespołu. Udało nam się do tego ostatecznie dojść wczoraj w godzinach późniejszych, dlatego też zebranie naszego zespołu tak się przeciągnęło. Wszelkie kwestie, które postawiliśmy sobie na początku na tzw. agendzie, zostały przez nas w sposób merytoryczny określone, zakończone. Nastąpił konsensus – powiedział prof. Jan Majchrowski.

Zespół zajmuje się kwestią funkcjonowania Trybunału. Efektem jego pracy ma być dokument, zawierający merytoryczną propozycję rozwiązania problemu wokół TK, którą będzie mógł wykorzystać Sejm.

Tymczasem wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans poinformował dziś komisarzy o swej wtorkowej wizycie w Polsce i rozmowach o rozwiązaniu kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

KE ma wrócić do tematu Polski 1 czerwca.

RIRM

drukuj