fot. twitter.com/KancelariaSejmu

E. Witek: Żebyśmy mieli przed sobą przyszłość, musimy znać swoją przeszłość

Żebyśmy mieli przed sobą przyszłość, musimy znać swoją przeszłość; za kilkanaście lat to wy będziecie o wielu sprawach decydować – zwróciła się marszałek Sejmu Elżbieta Witek do uczniów zgromadzonych na inauguracji roku szkolnego w liceum we Włoszczowie.

Podkreśliła, że przyjechała do Liceum Ogólnokształcącym nr I im. gen. W. Sikorskiego prosto z uroczystości na Westerplatte zorganizowanych w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

„Tam dziś miała miejsce bardzo wzruszająca uroczystość upamiętniająca 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej, strasznej II wojny światowej. Ale to, co było wzruszające, to było przekazanie znicza pokoleniowego od tych, którzy powoli odchodzą od nas, najstarszego pokolenia, tego, które pamięta wojnę, po najmłodszych harcerzy” – powiedziała Witek.

„Żebyśmy mieli przed sobą przyszłość, musimy znać swoją przeszłość, musimy ją szanować” – podkreśliła marszałek Sejmu.

A szkoła – dodała – jest miejscem, gdzie nauczyciele, wychowawcy te wartości przekazują.

„Bądźcie na nie otwarci, bo to są wartości uniwersalne, które powinny was prowadzić przez całe wasze dorosłe życie” – zwróciła się do młodych ludzi.

„Za kilka, kilkanaście lat to wy będziecie o wielu sprawach w Polsce decydować, musicie być dobrze przygotowani” – podkreśliła marszałek Sejmu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl