fot. wikipedia

E. Witek: Musimy wyrównywać szanse mieszkańców małych miejscowości

Powinno nam wszystkim zależeć na tym, aby wyrównywać szanse, żeby ci, którzy są w małych miejscowościach, nie czuli się zaniedbani i zapomniani – powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek w czwartek w miejscowości Ruda (Świętokrzyskie).

Marszałek Sejmu wzięła udział w otwarciu kompleksu turystycznego i drogi w miejscowości Ruda, zmodernizowanej z rządowej dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

W tym powiecie, na drogi w ciągu czterech ostatnich lat, przeznaczonych zostało prawie 50 mln zł. Państwo potrafiliście wykorzystać szansę jaka się przed wami zarysowała” – mówiła Elżbieta Witek.

Elżbieta Witek powiedziała, że „z pułapu Warszawy nie wszystko widać dokładnie, a w tych małych miejscowościach można się dowiedzieć prawdy”.

Czy wszystko funkcjonuje dobrze? Jakie są problemy? Co można jeszcze zmienić? Ci ludzie zasługują na to, bo wszyscy jesteśmy mieszkańcami tego samego kraju – Polski. To nie są tylko duże miasta. Powinno nam wszystkim zależeć na tym, wszystkim rządzącym, nam stanowiącym prawo, żeby zrobić wszystko, aby wyrównywać szanse, żeby ci, którzy są w tych małych miejscowościach, nie czuli się zaniedbani i zapomniani” – podkreśliła Elżbieta Witek.

Marszałek Sejmu nawiązała też do problemów „jakie pojawiły się w Warszawie w tym miesiącu z programem 500 plus”.

Tutaj nie ma takich problemów, tutaj bardzo dobrze się gospodaruje. Pytam o 300 plus, mówią, że wszystkie szkoły są wyposażone w tablice multimedialne. Widzimy piękne drogi. Takie spotkania w małych miejscowościach pozwalają się dowiedzieć, czego ludzie naprawdę potrzebują, z czym są największe problemy, z czym jeszcze można pomóc. Być może potrzebne są jeszcze jakieś zmiany legislacyjne” – zaznaczyła marszałek Sejmu.

Tutaj żyje się innym rytmem i można się bardzo wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć” – oceniła Elżbieta Witek.

PAP

drukuj