e-petrol.pl: paliwa tańsze niż na koniec marca – litr benzyny Pb95 o 15 gr, litr diesla o 37 gr

Taniejąca ropa naftowa przyczyniła się do spadku cen paliw. W porównaniu do końca marca litr benzyny Pb95 kosztuje o 15 groszy mniej, a litr oleju napędowego o 37 groszy mniej – poinformował w środę portal e-petrol.pl.

Eksperci portalu zwrócili uwagę, że wyraźna przecena notowań ropy oraz paliw w cennikach krajowych producentów, jakie obserwowaliśmy od końca marca, spowodowała, że w pierwszym tygodniu kwietnia litr benzyny Pb95 i diesla kosztuje odpowiednio o 15 i 37 groszy mniej niż na koniec marca.

„Aktualnie ich średnie ogólnopolskie ceny wynoszą 6,52 oraz 7,29 zł/l. O 6 groszy tańszy niż przed paroma dniami jest również autogaz, który w zeszłym tygodniu ustanowił swój historyczny rekord cenowy. Dziś litr tego paliwa jest oferowany średnio po 3,73 zł” – poinformowali analitycy e-petrol.pl.

Z najnowszego badania stacji zrealizowanego przez e-petrol.pl wynika, że w najniższych cenach benzynę 95-oktanową tankują kierowcy na Pomorzu i w województwie świętokrzyskim, gdzie za jej litr płaci się 6,49 zł. Olej napędowy jest najtańszy na Opolszczyźnie, gdzie ta sama ilość diesla kosztuje przeciętnie 7,17 zł. Za LPG najmniej płaci się w województwie świętokrzyskim – 3,67 zł.

Najwyższe ceny benzyny Pb95 portal zarejestrował w rejonie województwa zachodniopomorskiego, gdzie jej litr kosztuje przeciętnie 6,57 zł. Na Lubelszczyźnie ze średnią ceną 7,41 zł/l najdroższy jest diesel, a za LPG najwięcej płaci się na Pomorzu – 3,77 zł/l.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl