(fot.PAP)

Dziś zapadnie wyrok ws. twórcy portalu Antykomor.pl

Sąd Apelacyjny w Łodzi ma ogłosić dziś wyrok w sprawie twórcy portalu Antykomor.pl. Roberta Frycza. Sąd pierwszej instancji w Piotrkowie Trybunalskim we wrześniu ubiegłego roku skazał go na karę roku i trzech miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania 40 godzin miesięcznie prac społecznych.

Robert Frycz na swoim portalu rzekomo znieważył prezydenta Bronisława Komorowskiego i fałszował dokumenty. Obrona chce jednak uniewinnienia oskarżonego od zarzutów znieważenia głowy państwa. Mówi mecenas i poseł Bartosz Kownacki – obrońca Roberta Frycza.

– Oczekiwałbym uniewinnienia pana Roberta Frycza. Tak jak kończyłem moje wystąpienie, tak podtrzymuję nadal, że największą szkodą dla urzędu prezydenta jako takiego – ale również największą szkodą dla Bronisława Komorowskiego jako osoby, która dzisiaj pełni funkcję prezydenta Rzeczypospolitej – był fakt, że w ogóle wszczęto to postępowanie; że użyto do tego postępowania ABW, że skierowano je do sądu. Lepiej dla powagi urzędu prezydenta było by, ażeby tak oczywiste sprawy były umarzane na pierwszym etapie postępowania – powiedział mec. Bartosz Kownacki.

Mec. Bartosz Kownacki zwraca uwagę, że materiały zamieszczane w Internecie przez Roberta Frycza nie były zdjęciami, które mogłyby kogokolwiek obrazić.

– To nie były zdjęcia wulgarne, obelżywe. To nie były zdjęcia, które obiektywnie mogłyby kogokolwiek obrazić. Tym bardziej mój klient nie miał takiego zamiaru, bo dokładnie obserwował to wszystko, co dzieje się w sieci; to wszystko co w Internecie pokazywano na temat wcześniejszego prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego, jak również Bronisława Komorowskiego. Selekcjonował on tylko te materiały, które były najmniej drastyczne, najmniej brutalne tak, żeby nie narazić się na jakąkolwiek odpowiedzialność karną – powiedział mec. Bartosz Kownacki.

 

Wypowiedź mec. Bartosza Kownackiego


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj