fot. pixabay.com

Dziś mija termin składania wniosków do ZUS o wsparcie w ramach tarczy 5.0

Poniedziałek to ostatni dzień, w którym przedsiębiorcy mogą złożyć wnioski dotyczące wsparcia w ramach tarczy 5.0. Pomoc z tego pakietu antykryzysowego jest skierowana m.in. do branży turystycznej i hotelarskiej.

Ustawa przewiduje m.in. zwolnienie ze składek za okres lipiec-wrzesień. Jednym z warunków ubiegania się o tę ulgę jest prowadzenie przeważającej części działalności gospodarczej na podstawie konkretnych kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD).

W celu otrzymania wsparcia przedsiębiorcy powinni złożyć wnioski poprzez platformę usług elektronicznych PUE ZUS – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

– Dokumenty należało złożyć dużo wcześniej, natomiast same wnioski przyjmujemy do końca miesiąca. Czekamy na właściwe dokumenty z branży turystycznej ws. zwolnienia z obowiązku opłacania składek, a także dwóch rodzajów świadczeń postojowych, które są przewidziane – przypomina Gertruda Uścińska.

Dotychczas ZUS w całej Polsce pozytywnie rozpatrzył ponad 22 tys. 300 wniosków o zwolnienie ze składek w ramach tarczy 5.0.

Kwota umorzonych płatności wynosi ponad 50,5 miliona złotych.

 

RIRM

drukuj