Dziś Franciszek wygłosi przemówienie w siedzibie głównej ONZ

Wdzięczność i ciężka praca – to dwa filary życia duchowego, na które wskazał Ojciec Święty Franciszek podczas Nieszporów z kapłanami i zakonnikami w Nowym Jorku.

Na początku homilii, wygłoszonej w katedrze św. Patryka papież podziękował kapłanom za wierną służbę ludowi bożemu i przeprosił za tych, którzy zgorszyli Kościół.

Zachęcił duchownych, by cieszyli się swoim powołaniem. „Zaprawdę wiele otrzymaliśmy, wiele łask, tak wiele błogosławieństw” – powiedział Papież Franciszek.

Ojciec Święty Franciszek wskazał też na potrzebę ciężkiej pracy duszpasterskiej, która powinna być oceniana z perspektywy Boga.

– Krzyż ukazuje nam inny sposób mierzenia sukcesu, do nas należy rzucanie ziaren. Bóg dostrzega owoce naszego trudu, a jeśli czasem nasze wysiłki i prace wydają się niepowodzeniem i nie rodzą owoców to musimy zawsze pamiętać, że jesteśmy naśladowcami Jezusa. Jego życie, mówiąc po ludzku zakończyło się niepowodzeniem, klęską krzyża – zaznacza Ojciec Święty Franciszek.

Na zakończenie Papież prosił kapłanów, by niezależnie od napotykanych trudności, tak jak Chrystus odpowiadali TAK, brali swój krzyż, radowali się i składali dziękczynienie Ojcu.

Przed odczytaniem homilii papież pozdrowił muzułmanów, obchodzących święto ofiarowania i zapewnił o swej bliskości w związku z tragedią w Mekce, gdzie zginęło ponad 700 stratowanych pielgrzymów.

Dziś Franciszek wygłosi przemówienie w siedzibie głównej ONZ. Następnie odda hołd ofiarom zamachu na wieże World Trade Center w 2001 r.

Ojciec Święty odwiedzi również szkołę w Harlemie, gdzie spotka się z rodzinami imigrantów, a później będzie sprawował mszę w Madison Square Garden.

Poszczególne punkty papieskiej wizyty transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl