fot. fb/Radio Głos

Dziewczynka w kartuskim Oknie Życia. To drugie uratowane w tym miejscu dziecko

W niedzielę w kartuskim Oknie Życia pojawił się noworodek. Dziewczynka została przewieziona do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach. Jest zdrowa.

„Oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o znalezieniu w kartuskim Oknie Życia noworodka płci żeńskiej” – podała oficer prasowa kartuskiej policji, sierż. Aldona Naczk.

Wyjaśniła, że dziewczynka została pozostawiona w niedzielę ok. godz. 16.00.

„Zrobiłyśmy wszystko zgodnie z procedurami. Dziewczynka miała dwa dni. Była otulona, zaopiekowana – mówiła jedna z sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a’Paulo w Kartuzach.

Okno Życia działa w Kartuzach od 2013 r. Znajduje się przy ul. Gdańskiej 12. Dziewczynka znaleziona w niedzielę to drugie dziecko, które tam pozostawiono. Dziewięć lat temu pojawił się tu chłopiec.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl