fot. pixabay.com

Dziesięć śmiertelnych ofiar lawin w Austrii i Szwajcarii

Dziesięć osób zginęło w sobotę i niedzielę w serii lawin śnieżnych w Alpach szwajcarskich i austriackich – poinformowały władze. Ponawiane są apele o ostrożność i korzystanie jedynie z oznakowanych tras narciarskich.

Policja austriacka poinformowała o pięciu wypadkach śmiertelnych w niedzielę. Doszło do nich m. in. w rejonie Sankt Anton am Arlberg i szczytu Hohe Aifner. Władze ogłosiły czwarty stopień zagrożenia lawinowego.

W Szwajcarii dwie osoby zginęły w sobotę rano w lawinie, która zeszła w kantonie Graubuenden. Trzeciemu członkowi grupy udało się ujść z życiem.

W wielu rejonach Alp spadł w ostatnim okresie ponad metr śniegu, który słabo związał się z podłożem. Sytuację pogarsza dodatkowo porywisty wiatr.

„Ze świeżym śniegiem i wiatrem mamy wszystkie składniki do zwiększonej aktywności lawinowej” – powiedział Patrick Nairz, rzecznik Tyrolskiej Służby Ostrzegania przed Lawinami.

Mimo groźnych warunków stacje narciarskie w obu krajach są pełne.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl