fot. twitter.com/onetpl

Dziennikarz Onetu przeprasza prezydenta Andrzeja Dudę za wpis oparty na niesprawdzonej informacji

Kamil Dziubka, dziennikarz portalu Onet, przeprosił prezydenta Andrzeja Dudę za swój wpis na Twitterze, który – jak podkreślił – „opierał się na niesprawdzonej informacji”. „To błąd, który nie powinien się zdarzyć” – dodał Dziubka.

W środę Kancelaria Prezydenta RP poinformowała m.in. na Facebooku o telefonicznej rozmowie Andrzeja Dudy z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II. Do wpisu dołączono fotografię przedstawiającą prezydenta rozmawiającego przez stojący na biurku telefon stacjonarny.

W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze internautów, w tym części dziennikarzy, m.in. o tym, że telefon, przez który rozmawiał prezydent, nie został podłączony do sieci.

„Może trudno to sobie wyobrazić, ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu” – podkreślił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, odnosząc się do komentarzy.

https://twitter.com/spychalski_b/status/1380049467479629824

Kamil Dziubka w czwartek na Twitterze napisał: „Zamiast się przyznawać, że ktoś dał ciała przy aranżowaniu foty ilustracyjnej, to teraz będzie brnięcie w głupie tłumaczenia, np. – jak już pan rzecznik napisał, że kabel +mógł być podłączony z boku+. Nie, nie mógł być”.

Dziennikarz dołączył do wpisu grafikę przedstawiającą przykładowy telefon z instrukcją podłączenia go do sieci. Następnie dziennikarz Onetu swój wpis usunął.

W piątek Kamil Dziubka zamieścił przeprosiny pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy.

„Przepraszam pana prezydenta Andrzeja Dudę za mój wczorajszy tweet, który opierał się na niesprawdzonej informacji. To błąd, który nie powinien się zdarzyć” – napisał dziennikarz na Twitterze.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl