Dziękczynienie za kanonizację w Sanktuarium Maryjnym w Kodniu

W dniu kanonizacji Jana Pawła II w Kodeńskim Sanktuarium dziękowaliśmy Opatrzności Bożej za jego życie i posługę. Wspominaliśmy również dwukrotną wizytę kard. Karola Wojtyły u Matki Bożej Kodeńskiej.

O godzinie 17.00 w Bazylice Kodeńskiej miała miejsce uroczysta Celebracja Eucharystyczna pod przewodnictwem kustosza sanktuarium. Na zakończenie Mszy św. wierni mogli oddać cześć relikwiom krwi Jana Pawła II. Kontynuacją dziękczynienia był koncert w wykonaniu chóru „Corda Vox” z Terespola wraz z solistami. Uczestnicy spotkania wysłuchali utworów chóralnych i solowych oraz montażu multimedialnego, ukazującego życie Jana Pawła II. Na zakończenie uroczystości przekazano „Iskrę Miłosierdzia”, a zgromadzeni przeszli z zapalonymi świecami pod pomnik Jana Pawła II na Kodeńskiej Kalwarii, aby odśpiewać modlitwę Apelu. Organizatorami dziękczynienia było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol oraz Sanktuarium Maryjne w Kodniu.

o. Paweł Gomulak OMI


Galeria:

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl