Dzieci z PKRD u Matki Bożej Tuchowskiej

Dziś z Matką Bożą Tuchowską spotkały się dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych. Centralnym punktem spotkania była wspólna Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Antoni Długosz.

Przed Eucharystią odbył się koncert ks. bp. Długosza. Następnie słowo do zgromadzonych dzieci skierowała Magdalena Buczek – założycielka PKRD. Dzieci odmówiły dziesiątek różańca. Na zakończenie uczestnicy przyjęli błogosławieństwo lourdskie.

Ksiądz biskup w homilii wskazał na szczególną łaskę chrztu św., dzięki któremu każdy staje się dzieckiem samego Boga.

– Jesteśmy owocem miłości tatusia i mamusi. Najpiękniejszym skarbem od Pana Boga. Jesteście wspaniałymi prezentami, ale tatuś z mamusią tak was kochali i mnie też, że postanowili, abyśmy byli także dziećmi Pana Boga, dlatego nas zanieśli do kościoła, abyśmy przyjęli chrzest i podczas chrztu, kiedy ksiądz polał głowę naszą wodą święconą Pan Jezus pokazał na nas i powiedział: To są moje siostry i bracia- mówił ks. bp Antoni Długosz.

Wraz z otrzymaniem sakramentu chrztu św. człowiek zyskuje trzy wielkie dary – mówił ksiądz biskup.

­- I otrzymaliśmy aż trzy dary podczas chrztu. Pierwszy: staliśmy się Kościołem Pana Jezusa. Drugi dar: otrzymaliśmy wiarę. Wiary zobaczyć nie można, ale można rozpoznać ją po zachowaniu – czy wierzymy czy nie. Trzeci dar: staliśmy się Bożymi dziećmi, o czym wam przed chwilą powiedziałem. Mamusia chciała podkreślić o tym, że nasza rodzina także jest Kościołem, ale wspominała o tym, kiedy wspólnie rozmawialiśmy z Panem Jezusem, który mieszka u nas, bo mamusia z tatusiem, babcia, czy dziadziuś uczą nas rozmowy z Panem Bogiem – mówił ks. bp Długosz.

Podczas modlitwy dzieci dziękowały m.in. za tegoroczną formację Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, a jednocześnie prosiły o błogosławieństwo na czas wakacji.

Magdalena Buczek zachęciła dzieci by w czasie wakacji jeszcze bardziej zagłębiły się w dialog z Jezusem i Matką Bożą.

– Chcemy szczególnie podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej za miniony rok szkolny, za pomoc Ducha Świętego, za zdobytą wiedzę, za naszych nauczycieli i wychowawców, za nasze koleżanki i kolegów i chcemy prosić o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski na czas wakacji, bo wiemy, że nie ma wakacji od modlitwy, od spotkania z Panem Bogiem, ale właśnie teraz, kiedy mamy więcej wolnego czasu chcemy go wykorzystać, by jeszcze bardziej zaprzyjaźnić się z Panem Jezusem i Matką Najświętszą – powiedziała Magdalena Buczek.

O. Bogusław Augustowski – proboszcz paraf. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Tuchowie, podziękował wszystkim dzieciom za przybycie, oraz przekazał specjalnie podziękowania dla o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja.

– Z tego miejsca pragnę bardzo serdecznie pozdrowić również o. Tadeusza Rydzyka. Tak się składa, że wczoraj pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie kapłani obchodzący jubileusz 50 lat kapłaństwa. Kaznodzieja bardzo serdecznie pozdrowił najpierw kustoszy tego miejsca, wszystkich redemptorystów, a później skierował specjalne słowo do ojca Tadeusza. Powiedział: Ojcze Tadeuszu, dziękujemy Ci za Radio Maryja, za Telewizję Trwam; dziękujemy Ci za te media, bo dzięki nim jesteśmy mądrzejsi, jesteśmy ludźmi mądrymi. Dziękujemy Ci ojcze i pozdrawiamy w imieniu o. prof. Władysława Szewczyka, głównego kaznodziei, jubilata – powiedział o. Bogusław Augustowski.

Transmisja pielgrzymki PKRD do Tuchowa przeprowadziło Radio Maryja. Z kolei wieczorem w Tuchowskim Sanktuarium zgromadziła się pielgrzymka Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Kręgów Domowego Kościoła, a także małżeństw przeżywających swoje jubileusze.

 

Dzieci z PKRD u Matki Bożej Tuchowskiej

 

RIRM

drukuj