Spotkanie PKRD w Ludźmierzu

Dziś w uroczystość Trójcy Przenajświętszej oraz w dniu matki odbyło się regionalne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu.

Przychodzimy tu do Matki Bożej z wielką radością i miłością w sercu, a dziś szczególnie w Jej święto, w dzień matki – mówiła Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

– Chcemy powiedzieć Matce Bożej jak bardzo ją kochamy, i jak bardzo jesteśmy jej wdzięczni, za Jej Matczyną opiekę, że prowadzi nas wszystkich do Pana Jezusa, wskazując tą jedyną i właściwą drogę. My chcemy być Jej radością, jej ukochanymi dziećmi, służąc jej nieustannie każdego dnia, wypełniając Jej wezwanie do modlitwy różańcowej. Niech nasza modlitwa różańcowa, którą codziennie odmawiamy – chociaż tę jedną dziesiątkę – niech będzie wielkim prezentem dla Matki Bożej – zachęcała Magdalena Buczek.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu, ks. prałat Tadeusz Juchas wskazał na niezwykłe miejsce regionalnego spotkania PKRD.

– To właśnie tutaj 16 lat temu, Ojciec Święty błogosławiony Jan Paweł II powiedział, że od wieków pielgrzymi, wierni z różańcem w ręku przybywali tutaj, aby od Maryi uczyć się miłości do Chrystusa i wybierać w ten sposób szkołę najlepszą. Tą wypowiedź Ojca Świętego wpisujemy głęboko w swoje serce, bo jest to przesłanie, jest to zadanie i dzisiaj, kiedy przeżywamy piękne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych, których nasza apostołka Madzia, tej wielkiej sprawie służy, dziękujmy Panu Bogu, że słowa Jana Pawła II żyją w naszych sercach, żyją w nas – powiedział ks. prałat Tadeusz Juchas.

Podczas niedzielnego spotkania – dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych odmówiły wspólnie dziesiątkę różańca świętego. Następnie uczestniczyły we Mszy Św., sprawowanej przez ks. Bronisława Walczaka i o. Piotra Detlaffa CSsR – opiekuna PKRD. Podczas homilii ks. Bronisław Walczak wyjaśniał dzieciom jak najlepiej poznać Pana Boga.

– Jeśli chcemy dobrze poznać Pana Boga, to musimy wykorzystać ten piękny skarb i to piękne narzędzie, które nam zostawił, a którym jest wiara. Żyć wiarą, to znaczy pięknie się modlić codziennie, pięknie odmawiać różaniec, czytać Pismo Święte, uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej, nawiedzać kościół w ciągu dnia, czyli adorować Pana Jezusa – podkreślał ks. Bronisław Walczak.

 Na koniec uczestnicy dzisiejszego spotkania procesjonalnie przeszli pod statuę Jana Pawła II, by pomodlić się o kanonizację Papieża-Polaka.

Przypomnijmy, że uczestnictwo dzieci w PKRD związane jest z deklaracją codziennej modlitwy różańcowej. To odpowiedź na orędzie, jakie Matka Boża skierowała w Fatimie za pośrednictwem trojga pastuszków.

Pierwsze Podwórkowe Koło Różańcowe Dzieci powstało w lipcu 1997 roku. Obecnie do wspólnoty należą dzieci z Polski i 32. krajów świata oraz wszystkich kontynentów.

                                                                                                       RIRM

drukuj