Dzieci z PKRD spotkały się w Katowicach-Dębie

W kaplicy św. Barbary w Katowicach-Dębie, nieopodal centrum handlowego, odbyło się dziś regionalne spotkaniePodwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, których założycielką jest Madzia Buczek.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11.30. Na początku do uczestników spotkania słowo powitania skierował gospodarz tego miejsca ks. Krzysztof Biela.

– Drogie dzieci bardzo się cieszę, że jesteście dzisiaj w tym miejscu. To jedyna kaplica w Polsce przy supermarkecie, przy centrum handlowym, dlatego dziękuję Wam za waszą obecność. Chce Was bardzo poprosić dziś o modlitwę w intencji tych wszystkich ludzi, którzy przyjeżdżają do centrum handlowego robić zakupy i bardzo często wstępują do kaplicy św. Barbary. To wielka radość, że Wy kochane dzieci przybywacie tutaj, aby to miejsce omodlić. Wierzę gorąco, że owoce tej waszej modlitwy, razem przeżytej z nami Eucharystii będą bardzo wielkie – zarówno dla tego miejsca, jak i również dla Was – powiedział ks. Krzysztof Biela.

Następnie wszystkich sympatyków oraz członków Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci powitała ich założycielka Madzia Buczek.

–  Rzeczywiście jest to miejsce szczególne. Może niektórzy zdziwili się, że organizujemy nasze spotkanie przy centrum handlowym i to na dodatek w niedzielę. Chcemy w ten sposób właściwie zrozumieć prawdę o świętowaniu niedzieli. Ks. Krzysztof, który tutaj posługuje, widzi każdej niedzieli jak wielu ludzi, całe rodziny przychodzą do sklepów na zakupy. Zapominają może w tym dniu o tym, co jest najważniejsze; o tym, żeby pójść do Kościoła, do Pana Jezusa, żeby uczestniczyć we Mszy św. Pan Bóg dał nam niedzielę po to, abyśmy świętowali ten dzień. To dzień, który mamy poświęcić Panu Bogu i swoim najbliższym. Aby towarzyszyła nam radość wspólnego świętowania – nie w sklepach, nie w markecie, ale właśnie w domu przy rodzinnym stole, na wspólnym spacerze, na wspólnej rodzinnej modlitwie. Chodzi o to, abyśmy w naszym środowisku, w naszych rodzinach apostołowali, ewangelizowali, mówili naszym najbliższym, co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu – powiedziała Madzia Buczek podczas spotkania.

Założycielka PKRD podkreśliła, że już za kilka dni rozpocznie się najpiękniejszy miesiąc w ciągu całego roku – maj. Miesiąc poświęcony w sposób szczególny Matce Najświętszej.

– Maj jest piękny. Wszystko kwitnie, cała przyroda budzi się do życia. Miesiąc ten jest szczególny, bo poświęcony Matce Najświętszej. Każdego dnia w naszych Kościołach, w przydrożnych kapliczkach będą odprawiane nabożeństwa majowe. Zachęcam Was, abyście uczestniczyli w nabożeństwach majowych każdego dnia z radością w sercu, z wielką miłością, wyśpiewując Maryi wezwania Litanii Loretańskiej. Chcemy czynić wszystko z miłości do Matki Najświętszej, by ten miesiąc był szczególny. Byśmy nie zapominali o naszej codziennej modlitwie różańcowej, ale odmawiali ją z jeszcze większą gorliwością i zapałem; abyśmy mogli szerzyć modlitwę różańcową w naszych środowiskach, aby te nasze koła, które mamy w swoich miejscowościach rozwijały się dla jak największej radości Pana Jezusa i Matki Najświętszej – akcentowała Madzia Buczek.

Następnie dzieci oraz wszyscy obecni na spotkaniu wraz z Madzią Buczek odmówili modlitwę różańcową, po której sprawowana była Eucharystia. Homilię wygłosił gospodarz spotkania ks. Krzysztof Biela, diecezjalny moderator ds. dzieł nowej ewangelizacji. Kapłan nawiązał do słów Pana Jezusa, dotyczących przykazania miłości: „Daje Wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali”.

– Kochane aniołki tak pięknie się składa, że jesteśmy szczęśliwi; żyjemy, bije nam serduszko, mówimy, słuchamy, ruszamy rączkami, skaczemy, robimy przysiady, a to wszystko dzięki Panu Bogu. To On z miłości do każdego z nas tak pięknie nas stworzył, że możemy mówić, że możemy słuchać, skakać, śpiewać, modlić się, bawić, ze możemy być dobrzy dla naszych rodziców, że możemy być pilnymi uczniami w szkole – to wszystko dzięki Panu Bogu, który nas stworzył. Pan Jezus stwarzając nas, w centrum naszego ciała umieścił serce. Stworzył je po to, abyśmy się wzajemnie miłowali, aby miłość była dla nas najważniejsza. Będziemy szczęśliwi, jeśli będziemy posługiwali się tym, co mamy najcenniejsze – sercem i miłością – wtedy będziemy ludźmi naprawdę szczęśliwymi – podkreślił ks. Krzysztof Biela podczas homilii.

Jak dodał ks. Krzysztof – wzajemnie się miłować to znaczy troszczyć się o Pana Boga na pierwszym miejscu, a potem troszczyć się o każdego z nas, o naszych bliskich, o siebie. Rektor kaplicy św. Barbary przy centrum handlowym akcentował również, że to szczególne miejsce na pewno potrzebuje modlitwy, ale też radości i entuzjazmu młodych.

22 czerwca, pod hasłem „Wierzę w Ciebie Boże żywy” odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci na Jasną Górę. Uroczystościom przewodniczył będzie ks. bp Antoni Długosz.

 

RIRM

drukuj