Tango „San Damiano” – w hołdzie Ojcu św. Franciszkowi

Niedługo pojawi się nowa płyta ks. bp. Antoniego Długosza, biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej  pt. „Śladami Franciszka”. Jeden z jej utworów będzie dedykowany Ojcu św. Franciszkowi i zostanie odśpiewany na Jasnej Górze 22 czerwca podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki PKRD do Najświętszej Matki.

Jak powiedział ks. bp Antoni Długosz będzie to tango „San Damiano”.  Wyjaśnił, że poprzez ten utwór jego twórcy chcą oddać hołd Papieżowi.

Utwór Tango „San Damiano”

Pobierz Pobierz

–  Chcielibyśmy wyrazić swoją miłość do Ojca św. Chcieliśmy oddać hołd za jego otwarcie się na każdego człowieka, za wielki charyzmat i duch franciszkański. Poza tym Papież, jako Argentyńczyk, ukochał ten utwór. W jednym z wywiadów powiedział, że bardzo lubi tańczyć tango. (…) Musze przyznać, że ja też bardzo kocham ten utwór i lubię tańczyć tango. Dlatego sadzę, że będzie się on podobał wszystkim pokoleniom – powiedział ks. bp Antoni Długosz.

Ksiądz biskup odniósł się także do przesłania utworu, które mówi o przemianie, jaka nastąpiła w życiu św. Franciszka.

– Usłyszał głos Pana Jezusa: „Franciszku odbuduj mój Kościół”. Dlatego utwór nosi tytuł tango „San Damiano”. W swoim przesłaniu chcemy podziękować św. Franciszkowi, że okazał ludziom tyle serca, przypomnieć prawdę jaką otrzymuje od Pana Jezusa, że trzeba każdego kochać i każdemu służyć – wyjaśnił ks. Bp. Antoni Długosz.

Ksiądz bp. zwraca uwagę na fakt, że nie wszyscy rozumieją Papieża Franciszka dopatrując się w jego wypowiedziach intencji, których nie ma. Wyjaśnił, że to próba manipulacji postawą Ojca św., który niczego nie wymyśli co nie jest zakorzenione głęboko w charyzmacie Chrystusa. Apelował by nie niepokoić się wypowiedziami niektórych redaktorów.

– My, jako ludzie wierzący i praktykujący, nie widzimy jakichś nadzwyczajności, czy skrajności w postawie Papieża. Jak mówi św. Paweł: „chcę być wszystkim dla wszystkich, by przynamniej niektórych doprowadzić do Chrystusa”. Taka jest misja każdego Papieża. Stąd też nie ma sensu niepokoić się wypowiedziami tych redaktorów, którzy może mają najmniejszy kontakt z Kościołem, ale chcieliby go ciągle reformować – wyjaśnił ks. bp. Antoni Długosz.

Płyta powinna się pojawić najdalej za trzy tygodnie. Oprócz tanga „San Damiano” będą tam cztery nowe piosenki oraz znane utwory o Bożej Miłości, wierze, czy patriotyzmie. Ks. bp zapowiedział, że będzie rozdawał egzemplarze nowej płyty.

Nad powstaniem utworu pracowały trzy osoby. Słowa do tanga napisał  ks. dr Stanisław Jasionek, muzykę skomponował jego organista Tomasz Łękawa, utwór wykonuje ks. bp Antoni Długosz.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl