Dzieci w Sokólskim sanktuarium

Akt zawierzenia Jezusowi Chrystusowi i Matce Bożej w obliczu cudu przemienionej Hostii złożą dzieci z archidiecezji białostockiej. W sobotę, 9 czerwca br., będą one uczestniczyć w Pierwszej Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci Pierwszokomunijnych do sanktuarium w Sokółce.

Na pielgrzymkę wybiera się większość dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Sokólska parafia spodziewa się przyjazdu około tysiąca osób. W parafiach archidiecezji trwają zapisy na pielgrzymkę. Spotkanie dziewięciolatków w Sokółce organizowane jest w archidiecezji białostockiej po raz pierwszy. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. To parafia pw. św. Antoniego Padewskiego, gdzie w kaplicy wieczystej adoracji wystawiona jest przemieniona w niezwykły sposób Hostia.
Centralny punkt pielgrzymki to Msza św. o godz. 11.00 na placu przed kościołem. Będzie jej przewodniczył ks. abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki, który jest inicjatorem tego spotkania. Po Eucharystii dzieci będą miały przerwę na posiłek i rekreację. Specjalnie dla nich zagrają zespoły dziecięce „Boże Echo” i „Winnica” z Białegostoku. Pielgrzymka zakończy się o godzinie 14.30 Nabożeństwem Eucharystycznym w kościele św. Antoniego, podczas którego dzieci po Pierwszej Komunii Świętej złożą akt zawierzenia Jezusowi Chrystusowi i Matce Bożej. Pielgrzymka dziękczynna za dar Komunii Świętej będzie się odbywać co roku w drugą sobotę czerwca i mają w niej uczestniczyć dzieci, które przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej. Przyjazd do Sokółki będzie możliwy zarówno z grupami zorganizowanymi, jak i indywidualnie.

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl