To warto wiedzieć

Hiszpania albo Niemcy – bukmacherzy są zgodni, że jedna z tych drużyn ma największe szanse, by triumfować w Euro 2012. Polska plasuje się w środku stawki. Niżej oceniane są Irlandia, Dania, Szwecja i rywal Biało-Czerwonych w meczu otwarcia – Grecja.

Czy są Państwo ciekawi, jak w dniu meczu z Grecją wyglądało menu polskich piłkarzy? Proszę bardzo: dania z jajek na śniadanie, lekki rosół oraz grillowany kurczak i ryba na obiad, a na kolację barszcz czerwony z uszkami, kaczka pieczona, steki wołowe, pierogi z mięsem i krewetki. Podczas wszystkich trzech głównych posiłków oraz podwieczorku jadłospis został podzielony na część zimną i ciepłą. W bufecie z deserami znalazły się m.in. ciasto angielskie: cytrynowe, bananowe lub marchewkowe, babka piaskowa lub keks, marmurek. Wszystkie jednak bez kremów i czekolady.

UEFA została poinformowana przez holenderską federację o incydencie rasistowskim, który miał miejsce w czasie otwartego treningu reprezentacji tego kraju w środę w Krakowie. Federacja podkreśliła, że „Pomarańczowi” nie złożyli oficjalnej skargi i nie będzie wszczęte w tej sprawie oficjalne postępowanie. Odpowiednia procedura dyscyplinarna ma zostać uruchomiona w przypadku powtórzenia się podobnych wydarzeń, a wydarzenia ze środy określiła mianem „odosobnionego incydentu”. Według niektórych holenderskich i skandynawskich mediów, zawodnicy słyszeli okrzyki naśladujące odgłosy małp, tyle że po zajęciach wszyscy podkreślali fantastyczną atmosferę panującą na trybunach, na których zasiadło ponad 20 tysięcy osób. Także piłkarze odwdzięczyli się kibicom oklaskami…

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl