Dyskusje o prezydenckich projektach ws. KRS i SN

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha zapowiedział, że jeszcze dziś skontaktuje się z przewodniczącym sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka posłem Stanisławem Piotrowiczem, aby umówić konkretny termin spotkania dotyczącego prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

Prezydent Andrzej Duda pod koniec września zaprezentował swoje projekty ustaw dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Później zostały one przekazane do Sejmu, a trzeciego października skierowane do konsultacji.

Od tego czasu prezydent kilka razy spotykał z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Dziś Paweł Mucha pytany o to, czy będzie kolejne spotkanie Andrzeja Dudy i Jarosław Kaczyńskiego dotyczące prezydenckich projektów odpowiedział, że „kolejne spotkanie, które miałoby się odbyć, będzie spotkaniem puentującym”.

– Pan prezydent z panem prezesem umówili się, że to spotkanie, które miałoby być kolejnym spotkaniem, będzie spotkaniem już puentującym te prace. Żeby ta puenta mogła nastąpić, jest element prac roboczych. Prezydent poprosił o wyznaczenie przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości. Udzielona została informacja, że to prawdopodobnie będzie pan przewodniczący Stanisław Piotrowicz – poinformował Paweł Mucha.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta zapewnił, że jeszcze dzisiaj ustali termin spotkania ze Stanisławem Piotrowiczem.

– Myślę, że jeszcze dzisiaj pewnie odbędzie się moja rozmowa z panem przewodniczącym, kolejna zresztą telefoniczna, żeby umówić konkretną godzinę i datę spotkania – powiedział prezydencki minister.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl