Dyrektor CIR: procedura wyłonienia nowego Rzecznika Praw Dziecka rozpoczęta od nowa

Procedura zmierzająca do wyłonienia nowego Rzecznika Praw Dziecka została rozpoczęta ponownie – poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Kandydaci mogą być zgłaszani do 15 listopada bieżącego roku.

Wnioski w tej sprawie mogą składać grupy co najmniej 35 posłów lub co najmniej 15 senatorów, a także marszałkowie Sejmu i Senatu.

Kolejna już procedura wyłaniania nowego Rzecznika Praw Dziecka zostaje wszczęta po tym, jak w październiku Senat nie zgodził się, aby stanowisko to objęła Agnieszka Dudzińska. Urzędu tego nie udało się obsadzić też w wrześniu.

Rzecznika Praw Dziecka powołuje Sejm za zgodą Senatu. Kadencja obecnego rzecznika Marka Michalaka upłynęła 27 sierpnia br. Swe obowiązki będzie on pełnić do złożenia ślubowania przez nowego rzecznika.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl