Dwaj pracownicy ambasady USA postrzeleni przez policję

Dwaj pracownicy ambasady USA w Meksyku zostali ranni, gdy policja ostrzelała samochód, którym jechali – poinformowały władze meksykańskie. Do incydentu doszło na drodze, łączącej stolicę Meksyku z miastem Cuernavaca ok. 90 km na południe od m. Meksyk. 

Rannych przewieziono do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do incydentu doszło, gdy do samochodu należącego do ambasady amerykańskiej, który jechał do bazy wojskowej, zbliżył się inny pojazd, w którym byli ludzie z bronią. Amerykański wóz próbował uciec, lecz do pogoni za nim dołączyły trzy inne pojazdy. Były to pojazdy policji. Wszystkie, jak pisze agencja Associated Press, otwarły ogień. AP pisze, że samochód ambasady wjechał na teren, gdzie meksykańscy funkcjonariusze prowadzili operację przeciwko gangom.

Rzeczniczka Departamentu Stanu Victoria Nuland oświadczyła, że Amerykanie wraz z władzami meksykańskimi prowadzą dochodzenie w sprawie incydentu.

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl