fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

Drugi dzień próbnych egzaminów ósmoklasisty

Dziś drugi dzień próbnych egzaminów ósmoklasisty. Na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji ukazały się arkusze z matematyki.

Próbne egzaminy są dobrowolne. O ich przeprowadzeniu decydują szkoły. Ze względu na pandemię koronawirusa uczniowie podchodzą do nich w domu.

Wczoraj ósmoklasiści mierzyli się z próbnym egzaminem z języka polskiego. Jutro będą natomiast sprawdzać swoją wiedzę z języków obcych.

O tym, jak do tej pory wygląda organizacja próbnych egzaminów w szkole podstawowej nr 65 w Gdańsku, opowiedziała jej dyrektor Jolanta Kwiatkowska-Reichel.

– Właściwe egzaminy próbne przeprowadziliśmy w grudniu ubiegłego roku, natomiast postanowiliśmy skorzystać z tej propozycji, którą przesłało Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centralna Komisja Edukacyjna. Nauczyciele przedmiotów w porozumieniu z wychowawcami przygotowali do tego uczniów. Uczniowie wykazali się dużą samodzielnością, samodzielnie pobrali pliki ze strony CKE i w wyznaczonym czasie, właściwym dla egzaminu, wykonali zadania. Zadania będą przesłane do nauczycieli przedmiotów, którzy potraktują je jako diagnozę tego, nad czym trzeba jeszcze się pochylić, co trzeba powtórzyć, żeby lepiej przygotować uczniów do egzaminu właściwego – zaznaczyła Jolanta Kwiatkowska-Reichel.

Z dotychczasowych wypowiedzi szefa Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że na razie zaplanowane terminy egzaminu ósmoklasisty oraz maturalnego nie są zagrożone. Egzamin kończący szkołę podstawową ma się odbywać od 21 do 23 kwietnia.

W połowie marca minister edukacji mówił, że jeśli zapadnie decyzja o przesunięciu egzaminu, uczniowie dowiedzą się o tym najpóźniej na tydzień przed zaplanowanym terminem. Odwołania kwietniowych i majowych egzaminów ze względu na koronawirusa chce Związek Nauczycielstwa Polskiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl