fot. pixabay.com

Rusza sesja letnia egzaminów zawodowych

Dziś rusza sesja letnia egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Przystąpią do nich uczniowie i absolwenci szkół zawodowych oraz techników. Swoje umiejętności sprawdzi ponad 250 tys. osób.  

Egzaminy są przepustką do podjęcia pracy w wybranym zawodzie. Po zdobyciu wszystkich kwalifikacji, uczeń otrzyma dyplom. Egzaminy zawodowe składają się z dwóch części – pisemnej i praktycznej. Szczegóły wyjaśnia rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.

– Egzaminy zawodowe przeprowadzane są dla ponad 400 kwalifikacji w ponad 200 zawodach w sesji zimowej oraz letniej danego roku. Każdy egzamin zawodowy składa się z dwóch części. Pierwszej pisemnej, która jest testem wielokrotnego wyboru, gdzie próg zaliczenia wynosi 50 procent poprawnych odpowiedzi oraz części praktycznej, podczas której do wykonania jest tzw. wyrób, usługa lub dokumentacja. Tutaj próg zaliczeniowy wynosi 75 procent poprawnych odpowiedzi – wskazuje Anna Ostrowska. 

Egzaminy zawodowe dla uczniów szkół branżowych i techników zostaną przeprowadzone w dwóch terminach. W zależności od formuły potrwają od 22 czerwca do 9 lipca oraz od 17 do 28 sierpnia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl