By Nightstallion - Praca własna. Based on this source: [1], Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=432473

DRK: Wykryto trzeci przypadek zakażenia wirusem ebola

Demokratyczna Republika Konga potwierdziła trzeci przypadek zakażenia wirusem ebola w prowincji Kiwu Północne – poinformował w piątek miejscowy minister zdrowia Eugene Nzanzu Salita.

Wirusa wykryto w mieście Butembo na wschodzie kraju, gdzie wcześniej, w czerwcu, znajdowało się centrum zachorowań. Obecny, trzeci przypadek, oznacza nawrót epidemii w prowincji Kiwu Północne.

Dotychczas Demokratyczna Republika Konga doświadczyła 11 epidemii eboli, największej liczby na świecie. Ostatnia zakończyła się w grudniu 2020 roku na zachodzie kraju, gdzie zachorowało 130 osób, z których 55 zmarło. Ostatni wybuch zachorowań w Kiwu Północnym – drugi największy w historii – pochłonął ponad 2,2 tys. ofiar.

Największa epidemia tego wirusa miała miejsce w Afryce Zachodniej w latach 2013–2016, kiedy to ponad 11 300 osób zmarło w Gwinei, Liberii i Sierra Leone.

Ebola szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zakażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową. Jest w stanie przetrwać w organizmie nosiciela do roku i może zostać przeniesiony drogą płciową.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl