Dr L. Kulińska: Kto dopuszcza się szkalowania naszego kraju, powinien ponieść za to konsekwencje

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz na antenie niemieckiego radia w skandalicznych słowach zaatakowała rząd i Polskę. Sytuację w kraju porównała do tego, co działo się w okresie PRL i III Rzeszy. Jak podkreśliła dr Lucyna Kulińska, historyk i politolog, „ktoś, kto dopuszcza się szkalowania naszego kraju, powinien ponieść za to konsekwencje”.

Deutchlnadfum to niemieckie radio publiczne. Na antenie tej rozgłośni wyemitowano reportaż o Gdańsku. W materiale wypowiada się m.in. prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. W swoich oskarżeniach pod adresem rządu przekroczyła kolejną granicę. Uznała, że kawałek po kawałku Polakom odbierana jest wolność.

– Moja mama często płacze, mówi, że to jest gorzej niż za komuny. (…) Tak było w III Rzeszy – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz.

Takie słowa w ustach prezydent Gdańska to szkodzenie polskiej racji stanu – wskazała politolog i historyk, dr Lucyna Kulińska.

– Jeżeli pani Dulkiewicz przychodzi do niemieckiego radia i dolewa benzyny do płonącego ogniska, nakręca atmosferę, śmie porównywać to, co dzieje się w Polsce z tym, co działo się w III Rzeszy, to podpada to już pod paragrafy Kodeksu karnego – akcentowała dr Lucyna Kulińska.

Dr Lucyna Kulińska mówiła o wojnie informacyjnej. Wojnie, w której z Polski, ofiary II wojny światowej, próbuje uczynić się kata. W taką narrację wpisują się teraz słowa Aleksandry Dulkiewicz. Ale nie tylko jej postawa zmierza w tę stronę – zauważyła politolog dr Lucyna Kulińska. Wskazuje też m.in. na europoseł Sylwię Spurek i wprost nazywa takie działania zdradą dyplomatyczną.

– Ktoś, kto dopuszcza się szkalowania naszego kraju, powinien ponieść za to konsekwencje. Nie tylko przed Bogiem i historią. Ci ludzie powinni być pociągnięci do odpowiedzialności – podkreśliła dr Lucyna Kulińska.

W sprawie zmian w sądownictwie, przy przyjmowaniu samorządowych uchwał chroniących rodziny lub sprzeciwiających się forsowaniu ideologicznych postulatów środowisk LGBT, opozycja nie podejmuje działań w obronie Polski. Więcej, na forum międzynarodowym wspiera działania, których konsekwencje poniesiemy my wszyscy – Polska, nie rząd.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl