fot. twitter.com/MEIN_GOV_PL

Dr hab. P. Czarnek: Nauka stacjonarna jest nam bardzo potrzebna

Nauka stacjonarna jest nam bardzo potrzebna. Jeśli sytuacja dramatycznie by się zmieniała w ciągu następnych dni, będziemy podejmować kolejne decyzje, dlatego że mamy na stole wiele wariantów działań. Są one dyskutowane w porozumieniu z premierem i ministrem zdrowia – wskazał minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek.

Ministerstwo Edukacji i Nauki chce, aby dzieci jak najdłużej mogły uczyć się w trybie stacjonarnym. Nauka zdalna to ostateczność.

Wielu uczniów nie chodzi obecnie do szkoły ze względu na ferie. Z przerwy zimowej korzysta młodzież z siedmiu województw. To ogranicza kontakt i transmisję wirusa.

– Można powiedzieć, że tylko 60 proc. szkół pracuje dziś w trybie stacjonarnym. Z tych, którzy pracują w trybie stacjonarnym, wiele klas jest na nauce zdalnej z uwagi na kontakt z koronawirusem. Obecny system uważamy za najlepszy na ten moment, bo pozwala wysyłać dzieci i młodzież na kilkudniową naukę zdalną z uwagi na kontakt z osobą zakażoną, ale on nie eliminuje nauki stacjonarnej, a na tym nam zależy. Nauka stacjonarna jest nam bardzo potrzebna. Jeśli sytuacja dramatycznie by się zmieniała w ciągu następnych dni, będziemy podejmować kolejne decyzje, dlatego że mamy na stole wiele wariantów działań. Są one dyskutowane w porozumieniu z premierem i ministrem zdrowia – powiedział dr hab. Przemysław Czarnek.

Rząd zmienił strategię walki z koronawirusem. Jednym z rozwiązań jest szersze testowanie.

Od najbliższego czwartku każdy będzie mógł zrobić bezpłatny test na COVID-19 w wybranych aptekach. Nie potrzebna będzie rejestracja, a jedynie wypełnienie wniosku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl