fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Dr H. Karp: „Nasz Dziennik” od samego początku wykonuje zupełnie tytaniczną pracę

„Nasz Dziennik” od samego początku wykonuje zupełnie tytaniczną pracę, to znaczy, że porusza sprawy i tematy, które praktycznie nie pojawiają się na łamach wielu mediów. Tak dzieje się od samego początku. „Nasz Dziennik” startował z pozycji bardzo trudnej, bo napotykał na opór, który był praktycznie nie do przebicia – powiedziała dr hab. Hanna Karp, medioznawca, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

W środę przypada 22. rocznica powstania „Naszego Dziennika”.

– „Nasz Dziennik” od samego początku wykonuje zupełnie tytaniczną pracę, to znaczy, że porusza sprawy i tematy, które praktycznie nie pojawiają się na łamach wielu mediów. Tak dzieje się od samego początku. „Nasz Dziennik” startował z pozycji bardzo trudnej, bo napotykał na opór, który był praktycznie nie do przebicia, a jednak już wielkim sukcesem jest to, że gazeta przez tyle lat utrzymuje się na rynku, odnosi wielkie sukcesy czytelnicze w tym znaczeniu, że wśród swoich odbiorców cieszy się dużą dozą zaufania – powiedziała dr hab. Hanna Karp.

29 stycznia 1998 r. ukazał się pierwszy numer dziennika. Czytelnicy czerpią z dziennika informacje o wydarzeniach w Polsce i Kościele oraz na świecie. W gazecie znajdują się publikacje dotyczące polityki, kultury, gospodarki, wiary, religii czy historii.

Dr hab. Hanna Karp, medioznawca, przypomniała, że „Nasz Dziennik” wszedł na rynek w okresie dominacji mediów liberalno-lewicowych.

Pamiętajmy o okresie, w jakim ta gazeta startowała, jak bardzo trudny to był czas, kiedy właściwie dominowały tylko media liberalno-lewicowe. Praktycznie one nadawały całą agendę wydarzeń, także kreowały politykę personalną, jeżeli chodzi o scenę polityczną, ale także różnego rodzaju ekspertów, ludzi, którzy dyktowali różnego rodzaju opinie i generalnie nadawali ton medialny – wskazała medioznawca.

„Nasz Dziennik” to jedno z dzieł wyrosłe przy Radiu Maryja. Gazeta obok wersji papierowej dostępna jest także na stronie https://naszdziennik.pl/

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl