fot. pixabay.com

Dotacje na usługi rolnicze

Do 21 października można składać wnioski o dotacje na rozwój usług związanych z rolnictwem. Wszystko w ramach działania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” z PROW 2014-2020. Wsparcie wynosi nawet 500 tys. zł na jednego beneficjenta.

Pomoc finansową Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyznaje w formie refundacji w wysokości do 50 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Do 21 października ARiMR prowadzi nabór wniosków w ramach działania „rozwój usług rolniczych” – mówi Krzysztof Żok, zastępca dyrektora wielkopolskiego oddziału ARiMR.

Agencja wydłużyła termin naboru wniosków. Pierwotnie nabór miał się zakończyć w sierpniu. Wnioski składać można do 21 października.

Program usługi rolnicze to program skierowany dla przedsiębiorców, którzy zamierzają wykonywać działalność usługową – tłumaczy Bernadeta Wenzel z wielkopolskiego oddziału ARiMR.

https://twitter.com/ARiMR_GOV_PL/status/1580493852603211776

W tym roku w ramach naboru wsparciem objęto nie tylko usługi rolnicze, ale także leśne czy też związane z zabezpieczeniem bądź też utrzymaniem urządzeń wodnych. Na co trzeba wydać pieniądze uzyskane z dotacji?

– W ramach kosztów kwalifikowanych można dokonywać zakupów maszyn rolniczych, urządzeń rolniczych typu agregaty, maszyny, prasy, siewniki – dodaje Bernadeta Wenzel.

Wnioski rolnicy składają w oddziałach regionalnych ARiMR właściwych ze względu na miejsce realizacji inwestycji. Dokumenty można składać osobiście, poprzez osobę upoważnioną lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl