fot. pixabay.com

Dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego

Dobiega końca termin składania wniosków o dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego. Środki przyznawane są do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych.

25 czerwca, czyli w najbliższą sobotę, upływa termin ubiegania się o dopłatę z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego dwóch kategorii: elitarny i kwalifikowany. [czytaj więcej]

– To już jest ostatni moment. Nabór trwał tak naprawdę przez miesiąc. Dlaczego to jest działanie ważne? Ponieważ sianie, sadzenie takim materiałem na pewno powoduje zwiększenie plonu jakościowego, ale też ilościowego – mówi Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie.

Jeśli chodzi o rośliny strączkowe, są to: bobik, groch siewny, łubin, soja, wyka siewna, ponadto ziemniaki i zboża: jęczmień, owies i pszenica twarda zwyczajna. W porównaniu do ubiegłorocznego naboru dofinansowanie przysługuje też na dodatkową  odmianę zboża, czyli na pszenicę orkisz.

Co dokładnie trzeba zrobić, aby uzyskać dofinansowanie?

– Warunkiem jest posiadanie dokumentu zakupu materiału i obsianie jesienią czy też wiosną. Podkreślam, że jest to działanie roczne, czyli to, co kupimy, sadzimy, siejemy jesienią czy też wiosną. W tej chwili możemy ubiegać się pomoc – zaznacza Krzysztof Gałaszkiewicz.

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dopłatami nie są objęte uprawy przeznaczone na przedplon lub poplon. Wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć w oddziałach i na stronie internetowej agencji. [tutaj]

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl