fot. PAP/Radek Pietruszka

Donald Tusk: Nie będę kandydował w wyborach prezydenckich

Nie będę kandydował w wyborach prezydenckich – oświadczył w czwartek premier Donald Tusk. Szef rządu dodał, że jest cała grupa kandydatów zdeterminowanych, żeby walczyć o prezydenturę. Dopytywany o start Rafała Trzaskowskiego, premier powiedział, iż byłby zadowolony, „gdyby spróbował ponownie”.

Szef rządu i lider PO w czwartek w TVP Info został zapytany czy rozważa start w wyborach prezydenckich.

„Nie. Słyszałem kolejne jakieś spekulacje, są jakieś artykuły, komentarze i (…) mówię to w sposób jednoznaczny: nie, nie będę kandydował w wyborach prezydenckich” – powiedział Donald Tusk.

Jak dodał, jest cała grupa kandydatów zdeterminowanych, żeby walczyć o prezydenturę.

„A ja mam tutaj do wykonania naprawdę bardzo dużo roboty. Parę miesięcy ani lat nie starczy, żeby to wszystko wysprzątać, więc ja naprawdę mam co robić” – dodał premier.

Dopytywany, czy obecny prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski będzie kandydatem PO na prezydenta kraju, premier odparł, że byłby „bardzo zadowolony, gdyby spróbował ponownie”

„Wtedy był bardzo blisko zwycięstwa” – dodał Donald Tusk, nawiązując do ostatnich wyborów prezydenckich.

Zdaniem premiera ostatnie wybory prezydenckie „nie były sfałszowane w sensie takim, że ktoś zmienił wyniki czy dopisywał (…), ale one były w sposób oczywisty nieuczciwe”.

„Wykorzystano całą machinę państwową przeciwko Trzaskowskiemu, więc jestem przekonany, że gdyby wybory były w pełni uczciwe, gdyby państwo zachowywało się neutralnie w czasie tych wyborów, to Rafał Trzaskowski byłby prezydentem RP” – ocenił szef rządu.

Zdaniem premiera Rafał Trzaskowski „ma wszystkie dane ku temu, żeby być dobrym prezydentem”.

„Ale wiem, że ma w sercu Warszawę i że ma też robotę do wykonania, więc to będzie jego decyzja, ale jeśli się zdecyduje, będzie miał moje pełne wsparcie” – zapewnił szef rządu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl