fot. PAP/EPA

Donald Trump wygłosi orędzie do narodu

Prezydent USA Donald Trump wygłosi dzisiaj orędzie do narodu. Tematem wystąpienia będą migranci z Meksyku. Zdaniem Trumpa, stanowią oni zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

Imigracja i granica z Meksykiem – to dwa tematy, które prezydent USA Donald Trump poruszy w swoim orędziu.

„Z przyjemnością informuję Państwa, że zwrócę się do narodu w sprawie kryzysu humanitarnego i kryzysu bezpieczeństwa narodowego na naszej południowej granicy” – napisał na Twitterze prezydent USA.

Prezydent Trump wygłosi orędzie dzisiaj o godzinie 21.00 czasu lokalnego, czyli o godz. 3.00 w nocy czasu polskiego. W czwartek uda się natomiast na granicę z Meksykiem, gdzie spotka się ze stacjonującymi tam żołnierzami.

– Mamy teraz nasze wojsko na granicy. I zauważyłem to wszystko, że dziś idzie piękny drut kolczasty. Odpowiednio użyty drut kolczasty może być pięknym widokiem – zwrócił uwagę Donald Trump.

Zamknięcie południowej granicy ma zapewnić Amerykanom bezpieczeństwo.

– Mieszkańcy tego kraju nie chcą przestępców, ludzi mających wiele problemów oraz narkotyków zalewających nasz kraj – dodał prezydent USA.  

Na granicy z Meksykiem póki co jest tylko drut kolczasty, ale w planach jest mur. To sztandarowa obietnica wyborcza Trumpa. Z powodu braku porozumienia odnośnie sfinansowania inwestycji prezydent USA częściowo zawiesił rząd. Taki stan trwa już ponad dwa tygodnie, a sam Donald Trump zapowiada, że może potrwać nawet lata. Gotów jest także skorzystać z nadzwyczajnych uprawnień, które pozwolą na budowę muru bez zgody Kongresu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj