fot. Nadodrzański OSG/strazgraniczna.pl

Dolnośląskie: Straż Graniczna ujawniła nielegalną przetwórnię tytoniu

Wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 300 tys. zł zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka. Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany.

Rzecznik Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, mjr Straży Granicznej Joanna Konieczniak, poinformowała w czwartek, że nielegalny tytoń funkcjonariusze ujawnili w środę na terenie powiatu wałbrzyskiego.

„Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Kłodzku zabezpieczyli blisko 700 kilogramów nielegalnych wyrobów tytoniowych wartych 311 tys. zł. Zabezpieczono także dwie krajalnice do cięcia tytoniu o wartości 12 tys. zł oraz wagę” – przekazała.

Mjr Joanna Konieczniak dodała, że do posiadania tytoniu bez znaków akcyzy przyznał się mieszkaniec Dolnego Śląska. Mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa karno-skarbowego, za które grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl