fot. tv trwam

Dolnośląska prokuratura: trzy wątki ws. śmierci Pawła Chruszcza

Samobójstwo, samobójstwo pod presją i zabójstwo z upozorowanym samobójstwem – to wątki badane przez legnicką prokuraturę w związku ze śmiercią głogowskiego radnego Pawła Chruszcza. W ramach tych wątków badamy m.in. działalność publiczną poszkodowanego – powiedział w poniedziałek PAP Prokurator Okręgowy w Legnicy Zbigniew Harasimiuk.

Harasimiuk w rozmowie z PAP zapewnił, że w sprawie śmierci Pawła Chruszcza trwa intensywne śledztwo.

„Nie chcę komentować doniesień medialnych, bo to nie nasza rola. Mogę powiedzieć, że w śledztwie brane są pod uwagę trzy główne wątki: samobójstw, samobójstwo pod presją innych osób oraz zabójstwo z upozorowaniem samobójstwa” – powiedział prokurator.

Dodał, że analizowana jest m.in. działalność publiczna Pawła Chruszcza.

„W kontekście KGHM wiemy na przykład, że pokrzywdzony interesował się notowanymi w Głogowie przekroczeniami arsenu, wiemy też, że zajmowała go sprawa nieprawidłowości w jednym z przeszkoli w mieście” – mówił prokurator.

Dodał, że to jedne z kilku dziedzin działalności publicznej Pawła Chruszcza.

„Trwa intensywne śledztwo i nie możemy dziś stwierdzić, że ta działalność miał związek ze śmiercią pokrzywdzonego” – zastrzegł prokurator.

Zwłoki 42-letniego radnego Głogowa Pawła Chruszcza znaleziono powieszone na słupie energetycznym 31 maja późnym wieczorem.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Legnicy. Jak informowała Prokuratura Krajowa, ze wstępnej opinii biegłych wynika, że przyczyną zgonu było uduszenie poprzez powieszenie. Śledztwo jest objęte nadzorem Prokuratury Krajowej.

 

PAP/RIRM

drukuj