fot. pixabay.com

Dodatkowe korzyści z oddawania krwi

„Krew jest darem życia” trudno nie zgodzić się z tym hasłem. Dla stacji krwiodawstwa stali dawcy są na wagę złota. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w związku z oddaniem krwi można liczyć na pewne przywileje, także  podatkowe.

Tylko 42 dni może być przechowywana krew w stacjach krwiodawstwa. Dlatego tak cenni są stali dawcy krwi. Jednym z nich jest Kacper Janik, który krew oddaje od 4 lat.

– Główny powód jest taki, że mam grupę krwi 0 Rh+, czyli moja krew może być oddana każdemu i jak mogę tylko komuś pomóc, to bardzo chętnie pomagam – powiedział Kacper Janik, honorowy dawca krwi.

Aby honorowo oddać krew, należy udać się do najbliższego Centrum Krwiodawstwa. Jeśli do placówki podjedziemy np. autobusem, możemy  skorzystać ze zwrotu kosztów przejazdu. Honorowi dawcy krwi mogą liczyć także na przywileje podatkowe.

– Podatnicy, którzy są honorowymi krwiodawcami, mogą skorzystać z ulgi z tytułu bycia honorowym krwiodawcą i odliczyć sobie od dochodu w zeznaniu rocznym oddaną krew – wskazała Agnieszka Targosz z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu.

Ilość oddanej krwi liczona jest w litrach. Za każdy litr przysługuje 130 złotych zwrotu. Należy jednak pamiętać, że kwota zwrotu wraz z innymi darowiznami nie może przekraczać 6 proc. uzyskanego dochodu.

– Jeżeli chodzi o ubiegły rok, to tylko w województwie wielkopolskim ok. 20 tysięcy podatników skorzystało z tej możliwości, jaką daje ulga dla honorowych dawców krwi i pomniejszyło swój dochód – wyjaśnia Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Na koniec przyłączamy się do apeli stacji krwiodawstwa. Krwi brakuje w wielu szpitalach. Najwięcej potrzeba jej do zabiegów kardiochirurgicznych. Oddawajmy krew!

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl