fot. flickr.com

Dochodzenie ws. publicznego nawoływania do zabicia Dyrektora Radia Maryja umorzone

Warszawska prokuratura umorzyła postępowanie ws. publicznego nawoływania do zabicia dyrektora Radia Maryja o Tadeusza Rydzyka CSsR. Chodzi o skandaliczne wpisy internautów, które umieścili na portalach „Fakt.pl” i „Wirtualna Polska”.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył do Sądu Rejonowego w Warszawie zażalenie na decyzję prokuratury.

Przewodniczący Komitetu Ryszard Nowak zwraca uwagę, że decyzja o odmowie wszczęcia postepowania zapadła już w kwietniu, tymczasem prokuratura poinformowała o niej dopiero przed kilkoma dniami.

– Z tego wnika, że prokuratura przez ponad 4 miesiące gdzieś do szuflady schowała to bardzo ważne pismo. Jak zaczęliśmy je czytać, to byliśmy jeszcze raz zszokowani, bo okazało się, że prokuratura napisała coś takiego. Prokurator odmówił wszczęcia dochodzenia w sprawie publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni poprzez zabicie ojca Tadeusza Rydzyka, wobec braku znamion czynu zabronionego. Po raz pierwszy prokuratura coś takiego napisała. Dzwoniliśmy do naszych adwokatów, żeby oni to przejrzeli. Też nie mogli uwierzyć, ale wysłaliśmy im pismo. Nie mogliśmy wyjść ze zdziwienia, że można nawoływać do zabicia ojca Tadeusza Rydzyka i to nie jest czyn zabroniony. Czegoś takiego jeszcze nie dostaliśmy – komentuje sprawę Ryszard Nowak.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą zapowiada też złożenie skargi do prokuratora Generalnego, na prokurator Ewę Budny, która podpisała decyzję o odmowie wszczęcia postępowania.

Rozmowa o. Piotra Dettlaffa CSsR z Ryszardem Nowakiem, przewodniczącym Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, dot. gróźb pod adresem o. Tadeusza Rydzyka CSsR [SŁUCHAJ]

RIRM

drukuj