Dobre wyniki zbrojeniówki

Polska Grupa Zbrojeniowa odpowiada na zarzuty ws. prowadzonej polityki kadrowej i przedstawia swoje bardzo dobre wyniki ekonomiczne. Ostatnie miesiące przyniosły ogromny wzrost eksportu produktów wytwarzanych przez polską zbrojeniówkę.

Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki nie ma wątpliwości, że atak na Polską Grupę Zbrojeniową i jej decyzje ma związek z audytem, który przeprowadzono w spółce.

– My ten atak rozumiemy nie inaczej niż jako próbę utrzymania interesów, które w wyniku zmiany władzy zostały zagrożone. Interesów, które prowadziły do wyprowadzania dziesiątek milionów złotych ze spółek Skarbu Państwa – powiedział Bartosz Kownacki.

Audyt potwierdził niestety wyniki niezależnych raportów międzynarodowych, które zaliczyły polski przemysł zbrojeniowy do najbardziej zagrożonych korupcją.

– Mamy szereg przykładów patologicznych sytuacji. Sytuacji korupcyjny i prowadzących do niekorzystnych rozporządzań mieniem Skarbu Państwa, mieniem spółek zbrojeniowych – i na to godzić się nie mogliśmy – podkreślił Bartosz Kownacki.

W związku z oceną pracy część kadry zarządzającej została zwolniona, ale nie wszyscy – zaznaczył prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko.

– Te oceny były obiektywne i spowodowały, że część naszych zarządów pozostała w składzie niezmienionym, co jest wydarzeniem bez precedensu w historii politycznej Polski. My staramy się zarządzać rzetelnie – oświadczył Arkadiusz Siwko.

Decyzje obecnego zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej przyniosły już pierwsze pozytywne efekty. Wartość eksportu spółki w pierwszym kwartale wyniosła 100 milionów euro. Tymczasem w całym ubiegłym roku było to tylko 87 milionów.

– To jest jeden z filarów polskiej gospodarki, to ma być koło zamachowe polskiej gospodarki – podkreślał Maciej Lew-Mirski, wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Polska Grupa Zbrojeniowa uratowała też przed likwidacją stocznię Gryfia oraz fabrykę Autosan. Spółka liczy na rozwój w związku z modernizacją wojska. Chce też mocniej wejść na rynek cywilny. Stawia również na współpracę z uczelniami wyższymi.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl