PZG przejmuje Stocznię Marynarki Wojennej w Gdyni

Polska Grupa Zbrojeniowa przejmuje gdyńską Stocznię Marynarki Wojennej. Podpisano już wstępną umowę w tej sprawie. Zakład przejdzie restrukturyzację i będzie realizować zamówienia dla polskiej armii i nie tylko. 

Stocznia Marynarki Wojennej została doprowadzona do upadku przez rząd PO-PSL – podkreśla Sekretarza stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Maciej Małecki i dodaje, że celem rządu Beaty Szydło jest pomnażanie majątku narodowego, a nie jego wyprzedawanie.

– Dla nas Stocznia Marynarki Wojennej to jeden z filarów w systemie decydującym o poziomie bezpieczeństwa i suwerenności Polski – wskazuje Maciej Małecki.

W planach rządu przemysł stoczniowy, który będzie realizował zamówienia dla Polskiej armii, ma stać się kołem zamachowym dla całej gospodarki.

– My chcieliśmy zrobić wszystko, aby przemysł stoczniowy odbudować i skonsolidować – zaznacza wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Po kilkunastu miesiącach negocjacji udało się podpisać umowę, która doprowadzi do włączenia Stoczni Marynarki Wojennej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Należą już do niej stocznie: Nauta z Gdyni i Gryfia ze Szczecina.

– Będziemy pracować nad tym, aby to kolejne aktywo stoczniowe w PGZ nie prowadziło do wewnętrznej konkurencji, ale do tego, abyśmy potencjał przemysłu obronnego w Polsce dzięki tej transakcji wzmocnili – podkreśla Konrad Konefał, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Stoczni Wojennej.

Zapewnił również, że pracownicy stoczniowcy nie muszą się bać o swoje miejsca pracy.

– Stocznia to przede wszystkim ludzie, a nie majątek i cieszymy się z tego, że będziecie państwo razem z nami pracowali – mówi Konrad Konefał.

Polska Grupa Zbrojeniowa, posiadając aż trzy stocznie, będzie mogła walczyć o zamówienia dla polskiej armii.

– Tym pierwszym projektem, o którym się mówi w ciągu ostatnich dni, jest projekt budowy okrętów podwodnych, ogromne przedsięwzięcie, wartości rzędu 10 mld złotych. Później będą kolejne projekty, które muszą być realizowane – tłumaczy wiceminister Bartosz Kownacki.

Polska Grupa Zbrojeniowa kupiła stocznie marynarki wojennej za 224 mln złotych. Ostateczna umowa sprzedaży ma zostać podpisana po wakacjach.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl