fot. PAP/Adam Warżawa

Kończy się Rejs Niepodległości – Dar Młodzieży powrócił do Gdyni

Po ponad 10 miesiącach Rejsu Niepodległości dookoła świata Dar Młodzieży powrócił do Gdyni. Trwają uroczystości powitalne z udziałem między innymi ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka, przedstawicieli władz miasta, a także władz i studentów Uniwersytetu Morskiego.

Szef resortu gospodarki morskiej w swoim wystąpieniu zwracał uwagę, że celem rejsu było uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Ten rejs miał na celu uczczenie historii Polski i jeszcze raz przypomnienia całego światu, jak ważną rolę pełni. To wielkie wydarzenie, bo brało w nim udział blisko 1000 osób. Odwiedziliśmy 23 porty. To wiąże się z ogromną ilością spotkań, które odbyły się w tych portach z niezwykle istotnymi osobami, niejednokrotnie głowami państw – podkreślił Marek Gróbarczyk.

W ramach uroczystości powitania żaglowca o godzinie 15.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni odbędzie się dziękczynna Msza św.

Z okazji powrotu do Polski żaglowca na Molo Południowym zorganizowany zostanie trzygodzinny Piknik Morski, podczas którego zaplanowano między innymi występ Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, a także pokaz musztry paradnej.

Organizatorami Rejsu Niepodległości byli Uniwersytet Morski w Gdyni, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl