fot. PAP/EPA

Dobiegł końca szczyt V4 w Budapeszcie

Zakończył się dwudniowy szczyt V4 w Budapeszcie. Spotkanie zdominowały rozmowy na temat bezpieczeństwa, pandemii oraz przyszłości współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Polskę reprezentował prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Budapeszcie podkreślił, że członkowie Grupy Wyszehradzkiej „są w stanie nadawać swojej wspólnocie impulsy rozwojowe”. [czytaj więcej] 

– Jesteśmy w stanie to robić dzięki dynamice i potencjałowi naszych dobrze wykształconych, zdolnych i kreatywnych, a przede wszystkim pracowitych obywateli. Potrafimy przywracać rozwój Europy na właściwe tory – zaznaczył Andrzej Duda podczas szczytu V4.

Przedstawiciel Polski mówił także o innowacjach i wdrażaniu nowych technologii w gospodarkach, które przyspieszyła pandemia koronawirusa. 

Polska w ramach odbudowy po spowolnieniu wywołanym pandemią, w ramach długookresowej strategii rozwoju, koncentrować się będzie na obszarach takich, jak: inwestycje infrastrukturalne o charakterze strategicznym, zrównoważony transport, zdrowie, cyfryzacja czy innowacyjność, a także na wielkim wyzwaniu solidarnej i sprawiedliwej zielonej transformacji energetycznej w kierunku gospodarki neutralnej klimatycznie – mówił Andrzej Duda podczas szczytu V4.

 

TV Trwam News

drukuj