Dobiegają końca Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018 w Radomiu

Trwa drugi, ostatni dzień Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu. Uczestnicy wydarzenia mogą zobaczyć na radomskim niebie 100 samolotów z 22 państw. Łącznie podczas imprezy wystąpi 11 zespołów akrobacyjnych.

Organizatorzy spodziewają się, że Air Show zgromadzi w sumie około 180 tys. widzów. Wczoraj na pokazy przybyli parlamentarzyści, m.in. kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wiceszef resortu Wojciech Skurkiewicz, zwracając się do uczestników widowiska, wskazał, że Air Show w Radomiu to ważna część historii polskiego wojska.

– Pokazy lotnicze Air Show Radom to historia polskiego wojska, ale to również historia lotnictwa w Radomiu. Tutaj lotnisko i wojsko było, jest i będzie. To jest szczególnie istotne w kontekście rozwoju polskich sił zbrojnych, szczególnie ich modernizacji i tego, co robimy dla polskiej armii. Wojsko jest nierozerwalnie z Radomiem związane, a te tysiące widzów pokazuje również, jakie jest umiłowanie do etosu polskiego lotnictwa, do polskiego lotnictwa i do jego siły – powiedział Wojciech Skurkiewicz.

Air Show to największa impreza lotnicza w Europie. W tym roku uświetnia ona obchody stulecia lotnictwa wojskowego w Polsce.

Oprócz pokazów lotniczych zaplanowano też m.in. bogatą wystawę sprzętu rodzajów sił zbrojnych, warsztaty familijne i taneczne oraz finał pokazów Radom Fashion Show. Wystąpić ma dziś również Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl