fot. pixabay.com

Do Polski przylecą kolejni repatrianci z Kazachstanu

Do Polski przylecą dziś kolejni repatrianci z Kazachstanu. Specjalny samolot z grupą 85 osób wyląduje na lotnisku w Poznaniu po godz. 18.00. W uroczystości powitania repatriantów weźmie udział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

Większość przybyłych do Polski repatriantów pierwsze tygodnie spędzi w ośrodku adaptacyjnym w Środzie Wielkopolskiej.

– Na lotnisku Ławica w Poznaniu wyląduje samolot specjalny PLL LOT z Nur-Sułtanu, na pokładzie którego przybędzie grupa 85 repatriantów z Kazachstanu. Większość repatriantów pierwsze tygodnie na polskiej ziemi spędzi w ośrodku adaptacyjnym w Środzie Wielkopolskiej. Zawieszenie ruchu lotniczego i zamknięcie szeregu granic w związku z pandemią koronawirusa uniemożliwiło wielu repatriantom przesiedlenie się do Polski. Rząd podjął jednak starania, aby ta duża grupa naszych rodaków mogła szybko i bezpiecznie wrócić do kraju. Lot z Nur-Sułtanu został zorganizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów – powiedziała Monika Szatyńska-Luft, rzecznik MSZ.

Repatrianci mają możliwość skorzystania z dwóch ścieżek powrotu. Do Polski mogą przybyć na zaproszenie gminy lub pełnomocnika rządu do spraw repatriacji. Rząd ułatwia im start w Polsce, przede wszystkim pod względem finansowym.

Od 2001 r. do kraju powróciło ok. 7 tys. osób, w tym z Kazachstanu ok. 3 tys.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl