fot. FB/Fundacja Grupy PKP

Do Libanu ruszy transport z pomocą humanitarną

Do Libanu trafi transport z pomocą humanitarną. Dzięki współpracy Fundacji PKP, firm Polfa i IŁ Capital, polskiego rządu oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie Libańczycy otrzymają najpotrzebniejsze środki do życia.

Liban mierzy się z potężnym kryzysem ekonomicznym. Trwająca pandemia oraz wybuch, który rok temu doszczętnie zniszczył Bejrut, sprawiły, że kraj jest pogrążony w biedzie i smutku.

Libańczycy wołają o pomoc. Brakuje im podstawowych artykułów, w tym także pożywienia. Od lat pomocy Libańczykom udziela Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Zorganizowaliśmy już pięć transportów i tutaj ukłon w stronę naszego wojska, ministra Mariusza Błaszczaka – powiedział  ks. prof. Waldemar Cisło.

Dziś wieczorem do Libanu wyleci kolejny transport z pomocą humanitarną, który powstał dzięki wsparciu ludzi dobrej woli i polskiego rządu. Swoją cegiełkę na rzecz Libańczyków dorzuciła także Fundacja Grupy PKP.

– Jedną z najważniejszych potrzeb, jak nie najważniejszą, są właśnie artykuły spożywcze, dlatego też zdecydowaliśmy się w ubiegłym roku na przekazanie 100 tysięcy złotych na zakup mleka w proszku – poinformowała Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

W tym roku do Libanu trafi 10 ton mleka w proszku – dodała prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, Katarzyna Kucharska. W trakcie trwającej pandemii potrzebne są leki, których w Libanie także brakuje.

– Grupa Polfa przekazała leki o wartości 200 tysięcy złotych – wskazał ks. prof. Waldemar Cisło.  

W Polsce nie brakuje firm, które chcą pomagać Libańczykom tam na miejscu. IŁ Capital przeznaczyła 50 tysięcy dolarów na zakup paczek żywnościowych dla głodujących Libańczyków.

– IŁ Capital, dobrze prosperując, dał się przekonać, że warto się dzielić swoim sukcesem z tymi, którymi dziś przeżywają głód – akcentował ks. prof. Waldemar Cisło.  

Od dziś każdy z nas może pomóc Libańczykom, wysyłając SMS o treści „Ratuję” pod numer 72 405 [czytaj więcej].

 

TV Trwam News

drukuj