Dni Kultury Języka w WSKSiM

Quizy, scenki komediowe, gry, zabawy oraz koncerty w języku angielskim, niemiecki, hiszpańskim i łacińskim. Prezentacja zagranicznych potraw, połączona z degustacją. Te i wiele innych atrakcji wpisuje się w zorganizowane po raz siódmy w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Dni Kultury Języka. Inicjatywa – ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem – jest okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale i do nauki.

Dni Kultury Języka wpisały się już w tradycję Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Z roku na rok, inicjatywa ta cieszy się coraz większą sympatią. Publiczność jest pod wielkim wrażeniem zdolności artystycznych oraz językowych studentów toruńskiej uczelni, przygotowujących Dni Kultury Języka.

– Rzeczywiście wszystkie przedstawienia, które do tej pory widziałam, były przygotowane perfekcyjnie. Studenci są wspaniale przygotowani, jeśli chodzi o kwestię językową. Widać, że włożyli dużo pracy, ale widać również, że są świadomi tego, ze nauka języka w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, bardzo pomocna w przyszłej pracy i widzę, że przykładają się do tego bardzo solidnie – podkreśla mgr Edyta Klajbor-Słupek, germanistka goszcząca na Dniach Kultury Języka.

Studenci sami przyznają, że przygotowanie do Dni Kultury Języka kosztowało ich sporo pracy.

– Te przygotowania zabrały nam trochę czasu, ale wiadomo, że jeżeli chcemy, żeby był dobry efekt, to trzeba do wszystkiego się trochę przyłożyć – mówi Maria Gondek studentka WSKSiM.

Nad organizacją Dni Kultury Języka czuwa grono wykładowców, z którymi współpraca – jak wskazują studenci – układa się doskonale.

– Z wykładowcami mamy bardzo dobre kontakty. Też angażują się i pomagają nam jak mogą – zaznacza Magdalena Siemielas studentka WSKSiM.

Dni Kultury Języka to z pewnością udany czas, pełen radości i zabawy. Ale nie tylko. To także doskonała okazja do nauki.

Widziałam tutaj wspaniały quiz na temat wiedzy o Niemczech, o krajach niemieckojęzycznych, o Austrii, Szwajcarii, wiele się z niego dowiedziałam. Myślę, że studenci również pogłębili swoją wiedzę – zaznacza mgr.Edyta Klajbor-Słupek.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, oferuje swoim studentom naukę na najwyższym poziomie nie tylko przedmiotów kierunkowych, lecz również języków obcych, co potwierdza przyznana najwyższa wyróżniająca ocena przez Polską Komisję Akredytacyjną. Uczelnia już rozpoczęła nabór na kolejny rok akademicki.

 

TV Trwam News/RIRM

plakat-wsksim2
plakat-wsksim

więcej informacji na stronie uczelni www.wsksim.edu.pl

drukuj