fot. PAP/Wojtek Jargiło

Deprawacja dzieci pod pretekstem walki z mową nienawiści?

Tzw. lekcje przeciw nienawiści w Warszawie w rzeczywistości mają promować ideologię gender i propagować związki homoseksualne. Petycję przeciwko indoktrynacji dzieci złożyła Fundacja Centrum Życia i Rodziny.

Lekcje na temat mowy nienawiści to pomysł nowego prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. To on zaapelował do nauczycieli, by na podstawie materiałów kampanii „Bez nienawiści”, wskazali uczniom, jak reagować na zjawisko oraz jak mu przeciwdziałać. Wszystko w ramach lekcji obowiązkowych. Fundacja Centrum Życia i Rodziny skierowała do prezydenta Warszawy petycję przeciwko prowadzeniu lekcji, które mogą mieć charakter propagandy środowisk LGBT i gender.

– Wyrażam kategoryczny sprzeciw wobec poddawania dzieci i młodzieży – uczniów warszawskich szkół – indoktrynacji propagandą LGBTQ i ideologią gender pod pozorem zajęć przeciwdziałających tzw. mowie nienawiści – czytamy w petycji podpisanej przez prezesa Fundacji Centrum Życia i Rodziny Pawła Kwaśniaka.

Materiały, z których mają korzystać szkoły, przygotowała organizacja, która promuje spotkania dla dzieci i młodzieży z transwestytami. Dlatego, kierując się dobrem dzieci, Fundacja Centrum Życia i Rodziny wyraża kategoryczny sprzeciw wobec, jak to ujęto, podeptania konstytucyjnego prawa rodziców do ochrony ich dzieci przed demoralizacją oraz do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami.

TV Trwam News/RIRM

drukuj