Demonstracja Obywateli RP blokowała rozpoczęcie obrad KRS

Kilkunastoosobowa grupa Obywateli RP zablokowała dziś wejście do sali obrad Krajowej Rady Sądownictwa. Tym samym opóźnione zostało rozpoczęcie obrad Rady, podczas których KRS ma wyłonić kandydatów do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.

 Nie może być takiej sytuacji, by garstka niezadowolonych z utraty przywilejów blokowała prace organu konstytucyjnego – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz, członek Krajowej Rady Sądownictwa.

– Nikt w sposób bezprawny nie zatrzyma praw konstytucyjnego organu. To poza wszelką wątpliwością. Nie może być takiej sytuacji, żeby garstka niezadowolonych z utraty przywilejów blokowała prace organu konstytucyjnego – podkreślił poseł.

 Przewodniczący KRS sędzia wystąpił do rektora SGGW, w której swoją siedzibę ma Rada, by ten zwrócił się do służb porządkowych w celu doprowadzenia sytuacji do stanu normalności – poinformował sędzia Maciej Mitera, rzecznik KRS.

– Pan przewodniczący zwrócił się do rektora, bo on jest w świetle ustawy osobą władną. Mamy nadzieję, że rektor Szkoły Głównej wystąpi z taką inicjatywą do służb porządkowych, aby umożliwić nam normalną pracę (…). Posiedzenie to nie odbędzie się, zespoły zaczynają swoją merytoryczną pracę odnośnie kandydatów ubiegających się o stanowiska w Sądzie Najwyższym. Co do terminów, będziemy państwa informować. Praca bieżąca, jeżeli chodzi o zespoły – oświadczył rzecznik Rady.

Obrady KRS miały rozpocząć się o godz. 10.00. Zgodnie z planem posiedzenia Rada ma wyłonić kandydatów do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Do obsadzenia w tej izbie jest siedem wakatów sędziowskich.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl