fot. PAP/Darek Delmanowicz

Delegacja Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego wyraziła podziw dla Polski ws. pomocy uchodźcom z Ukrainy

Zakończyła się wizyta delegacji Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego w Polsce. Jej celem było zapoznanie się z sytuacją ukraińskich uchodźców.

Delegacja Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego skoncentrowała się na integracji uchodźców na rynku pracy, dostępie do mieszkań, edukacji, placówek opieki nad dziećmi i pomocy społecznej. Posłowie komisji spotkali się m.in. z przedstawicielami polskiego rządu, Sejmu oraz Senatu, a także z partnerami społecznymi i organizacjami pozarządowymi aktywnymi w czasie kryzysu. Przewodniczący komisji, Dragos Pislaru, wyraził podziw dla polskiego społeczeństwa, które na bezprecedensową skalę zaangażowało się w pomoc ukraińskim uchodźcom. Dragos Pislaru podsumował zakończoną wizytę podczas konferencji prasowej w polskim biurze Parlamentu Europejskiego.

Nasza delegacja jest pod dużym wrażeniem wysiłków, które zostały zainwestowane na różnych szczeblach polskiego społeczeństwa. Na pewno przekażemy sygnał, że bardzo ważne jest dofinansowanie funduszem na kolejny okres czasu. Polskie społeczeństwo, polski rząd zmobilizowały wiele środków i działań. W tej chwili potrzebna jest odpowiedź strategiczna, ustrukturyzowana, aby solidarność na poziomie europejskim była odczuwalna również w Polsce – wskazał Dragos Pislaru.

Wsparcie finansowe powinno być przekazywane bardziej elastycznie. Wyzwaniem jest też propagowanie wiedzy na temat dostępnych programów, z których mogą korzystać kraje członkowskie. Wnioski z wizyty w Polsce zostaną przekazane prze delegację całości Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych. Mają zostać uwzględnione w rezolucji, nad którą pracuje obecnie Parlament Europejski.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl