Debata o służbie zdrowia. PiS liczy na obecność premiera

Dziś ma się odbyć debata o sytuacji w służbie zdrowia. Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński zaprosił na nią premiera Donalda Tuska z zespołem jego ekspertów. Również po stronie Jarosława Kaczyńskiego ma być taki zespół.

Organizowana przez PiS w Światowy Dzień Zdrowia debata odbędzie się w Sali senatu o godz. 11.00.

Były wiceminister zdrowia senator Bolesław Piecha mówi, że będzie to okazja do zmierzenia się ze sobą dwóch programów w zakresie ochrony zdrowia.

Sądzę, że taka debata należy się Polakom, po to, żeby widzieli z kim łączyć najbliższą przyszłość (jeżeli chodzi o ochronę zdrowia) i czy przypadkiem to co opowiadał pan minister Arłukowicz ich uspokoiło. Ja śmiem twierdzić, że nie, ale gdyby miało być w tym programie Arłukowicza coś więcej, to chętnie wysłuchalibyśmy szczegółów – zaznacza senator Bolesław Piecha.

Nie jest jeszcze pewne, czy premier Donald Tuska skorzysta z zaproszenia i przyjdzie na debatę. Do tej pory deklarował gotowość do stawienia się do debaty „jeden na jeden”.

PiS planowało debatę o zdrowiu już na początku marca. Odwołano ją wówczas z powodu napiętej sytuacji pomiędzy Rosją a Ukrainą.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl